З 6-10 липня 2015 року в м. Хуст Закарпатської області відбувся семінар-тренінг «Принципи «дружнього підходу» при наданні медичної допомоги підліткам та молоді»
Модератор Ромаменко Лідія Володимирівна, завідувач методично організаційного моніторингового центру НДСЛ «ОХМАТДИТ» МОЗ України.
Тренерська група:
Анопрієнко Олена Василівна, завідувач Центру медико-психологічної, соціально- реабілітаційної допомоги НДСЛ «ОХМАТДИТ» МОЗ України
Цифра Оксана Миколаївна, лікар акушер- гінеколог Ужгородського міського пологового будинку
Ігнатко Людмила Василівна, доцент кафедри охорони материнства та дитинства факультету післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки Ужгородського національного університету
Мета семінару-тренінгу: інтеграція медико-соціальної допомоги підліткам та молоді на принципах «дружнього підходу» в медичну допомогу первинного рівня.
Учасниками семінару були медичні працівники обласної дитячої лікарні та закладів охорони здоров’я наступних районів Закарпатської області: Хустського, Виноградівського, Іршавського, Рахівського, Тячівського, Мукачівського та м. Ужгорода. Більшість учасників тренінгу подібне навчання проходили вперше.
Учасники тренінгу отримали новітню інформацію з профілактики, діагностики та лікування ВІЛ-інфекції; особливостей підліткового віку у контексті ризику ВІЛ-інфікування.
Ознайомились з методами мотиваційого консультування (стадії зміни поведінки; дії спеціалістів на стадіях змін; сутність та принципи мотиваційного консультування; стадії мотиваційного консультування; стратегії та прийоми, що можуть використовуватися на різних стадіях) та проведення добровільного консультування та тестування на ВІЛ з алгоритмом оголошення результату в ході післятестового консультування.
Учасники отримали навички проведення до- та післятестового консультування на ВІЛ- інфекцію.
Семінар-тренінг проведено за підтримки Фонду народонаселення ООН в Україні.