05-09 листопада 2016 року в м. Краматорськ Донецької області відбувся семінар-тренінг «Надання медичних послуг підліткам та молоді на принципах «дружнього підходу».

05-09 листопада 2016 року в м. Краматорськ Донецької області відбувся семінар-тренінг «Надання медичних послуг підліткам та молоді на принципах «дружнього підходу». 

Проведення тренінгу стало можливим завдяки підтримки Фонду Народонаселення ООН в Україні.


Проводили  семінар-тренінг: Голоцван О.А., Романенко Л.В., Шевчук С.Ф.

Координатор: Романенко Л.В.

Мета семінара-тренінга: Інтеграція медико-соціальної допомоги (на основі "дружнього підходу") до медичних установ первинної ланки.

Завдання:

 Надати інформацію:

  • Клініки дружні до молоді
  • Психофізіологічні особливості підліткового віку
  • Наслідки ризикованої поведінки підлітків - вагітність інфікування ІПСШ та ВІЛ, вживання ПАР
  • Профілактика гендерного насильства в молодіжному середовищі
  • ДКТ - алгоритм дій
  • Сучасні методи планування сім"ї

Тренінг відкрили: головний педіатр Донецької області І. Кріштопіна, представник ФНООН України Б.Подвербецкій і тренерська команда.

http://kdm-ldd.org.ua/uploads/files/1481791765фото_ краматорськ_05_09_2016_3.JPG

На тренінгу були присутні 30 чоловік - співробітники КДМ різних спеціалізацій і фахівці сімейної медицини (2 медсестри, 26 лікарів і 2 психолога) з Краматорська, Слов"янська, Маріуполя, Волновахи, Селідова, Добропілля, Дружківки, Бахмута, Мірнограда, Торецькому і Покровська Донецької області.

http://kdm-ldd.org.ua/uploads/files/1481791458фото_ краматорськ_05_09_2016_1.jpg

В процесі проведення семінару-тренінгу було виявлено, що 2/3 учасників практично нічого не знали про роботу КДМ ні в країні, ні в Донецькій області. Для більшості учасників тема гендерного насильства, також була новою. Учасники отримали можливість усвідомити такі поняття, як - гендерна ідентифікація, статева і гендерна ролі, гендерна стигматизація і дискримінація, гендерне насильство. Особливий інтерес і обговорення викликали гендерні міфи і стереотипи.

http://kdm-ldd.org.ua/uploads/files/1481791572фото_ краматорськ_05_09_2016_2.JPG

По закінченню тренінгу, практично всі учасники визнали, що не акцентували свою професійну увагу на проблемі гендеру та гендерного насильства. Зустрічаючись в практичній діяльності з проблемою насильства, вони не знали алгоритму надання допомоги постраждалим. Також, величезний інтерес викликала тема особливостей підбору контрацепції різним категоріям клієнтів. Всі учасники, навіть акушери-гінекологи, наголосили на важливості отриманої інформації. Також всі учасники відзначили, що знання і навички консультування дівчат, охочих зробити аборт, з різних причин, допоможуть клієнткам зробити поінформований вибір, часто на користь збереження вагітності.

http://kdm-ldd.org.ua/uploads/files/1481791794фото_ краматорськ_05_09_2016_4.JPG