Про розподіл засобів індивідуального захисту (презервативів) для «Клінік, дружніх до молоді»

На сьогодні ситуація, що склалася з епідемією ВІЛ-інфекції в Україні, має такі характеристики: стабілізація епідемії, поширення інфекції серед груп найвищого ризику щодо інфікування ВІЛ, нерівномірне поширення ВІЛ-інфекції в регіонах країни, зміна основних шляхів передачі ВІЛ-інфекції з переважним ураженням осіб працездатного віку (розпорядженням КМУ від 22.03.2017 р. № 248-р,).

В Україні працюють 137 «Клінік, дружніх до молоді» (КДМ), які є структурними підрозділами закладів охорони здоров’я. КДМ надають профілактичну і медичну допомогу підліткам і молоді, в т.ч. які належать до ключових груп населення, що є пріоритетними для програми Глобального Фонду в Україні щодо профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом.

Для досягнення Україною цілей 90-90-90 необхідно посилити профілактичний компонент послуг, які надають «Клініки, дружні до молоді» підліткам та молоді.

Презервативи є найбільш дієвим і доступним засобом для уникнення незапланованої вагітності та інфекцій, що передаються статевим шляхом,  зокрема ВІЛ і гепатиту. 

Враховуючи вищезазначене,  Міжнародним благодійним фондом «Альянс громадського здоров’я» виділено «Клінікам, дружнім до молоді»  України презервативи та лубриканти в кількості 462 000 шт., що будуть безкоштовно надані клієнтам КДМ, передусім, з ключових груп населення (споживачі ін’єкційних наркотикі, особи, які надають сексуальні послуги за винагороду; ЧСЧ та їх сексуальні партнери та тимчасово переміщені особи).

З 13 лютого 2019 року розпочата доставка вказаного вантажу в регіони України