Всесвітній тиждень грудного вигодовування проводиться з 1 по 7 серпня 2012 року

Всесвітній тиждень грудного вигодовування 2012 року.

Тема Тижня: «Розуміючи минуле - плануємо майбутнє!»

 Всесвітній тиждень грудного вигодовування проводиться з 1 по 7 серпня за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров`я. Приводом для його запровадження стало прийняття у серпні 1990 року Інночетійської декларації ВООЗ і ЮНІСЕФ, спрямованої на охорону, заохочення та підтримку грудного вигодовування.

 Тиждень підтримки грудного вигодовування був задуманий як стратегічний метод підтримки грудного вигодовування, пожвавлення і відновлення загубленої практики годування грудьми. У світі проводиться з 1992 року.

 В Україні тижні підтримки грудного вигодовування проводяться з 2001 року.

 Щороку з'являється нове цікаве гасло тижня.  

Девіз цього року: «Розуміючи минуле – плануємо майбутнє!»

 Сьогодні Всесвітній тиждень грудного вигодовування проводиться у більш ніж 120 країнах світу. Згідно даних Всесвітнього альянсу підтримки грудного вигодовування,координатора цього заходу, грудне вигодовування – найкращий спосіб забезпечити новонароджених дітей необхідними поживними речовинами. 

 В свою чергу, ВООЗ рекомендує виключно грудне вигодовування дітей до шестимісячного віку, після чого, продовження його разом з належним прикормом. Крім того, спеціалісти ВООЗ відзначають, що  годування дітей слід починати  вже протягом першої години після пологів.

 ВООЗ та ЮНІСЕФ спільно розробили Глобальну стратегію по вигодовуванню дітей грудного віку. Ця програма має забезпечити покращення харчування немовлят, їх зростання і розвиток, а також зміцнення здоров`я. Все це має сприяти підвищенню рівня виживання дітей грудного та раннього віку. 

 Стратегія опирається на фактичні дані, що підтверджують значення харчування в перші місяці і роки життя дитини. В ній підкреслюється важливість надання кожній матері підтримки, яка необхідна їй для виконання своєї важливої ролі.