Міжнародна Ініціатива «Тенденції грудного вигодовування в світі» (WBTi) Оцінка стану та результатів впровадження Глобальної стратегії годування дітей грудного та раннього віку в Україні

  Міжнародна Ініціатива 

«Тенденції  грудного вигодовування в світі» (WBTi)

Оцінка стану та результатів впровадження Глобальної стратегії годування дітей грудного та раннього віку в Україні

Шлемкевич О., Савельєва Ю.

 У 2015 році ІБФАН група-Львів (керівник - Шлемкевич О.) та ІБФАН група - Суми (керівник - Савельєва Ю.) взяли участь в міжнародному проекті (WBTi) - Тенденції грудного вигодовування в світі», розробленого та започаткованого в 2005 році за ініціативи ІБФАН - Азія для оцінки стану та результатів впровадження Глобальної стратегії годування дітей грудного та раннього віку в світі, оцінки досягнень та недоліків національних Програм  та розробки плану дій щодо їх удосконалення.

 На сьогодні дана Ініціатива впроваджена в 97 країнах світу. В 2015 році в ній взяли участь ІБФАН-групи Вірменії, Туреччини, Португалії, Великобританії, Боснії та Герцеговини,  Грузії,  Хорватії та України.

 Для збору інформації за індикаторами Українською ІБФАН групою були залучені:Л.Романенко - керівник організаційно-методичного моніторингового центру НДСЛ «ОХМАТДИТ» МОЗ України, Т.Гавриленко - лікар Київського міського організаційно-методичного моніторингового центру,  О.Костюк - доцент кафедри неонатології НМАПО ім. П.Л.Шупика,   Ю.Савельева - ІБФАН-Суми, К.Соловей – керівник НУО- групи підтримки грудного вигодовування «Молочні ріки». Для збору інформації були використані нормативні документи (Закони України, накази МОЗ України, протоколи), програмні документи, результати національних досліджень, звітів тощо. Аналіз інформації, зібраної згідно опитувальника Інструментарію, дозволив визначити переваги та недоліки впровадження Глобальної стратегії ГДГРВ та Ініціативи ЛДД. Для усунення недоліків були розроблені рекомендації з метою покращення практики годування дітей грудного та раннього віку в країні.