8-10 квітня 2016р. у м. Києві відбулась ІІ Всеукраїнська конференція з питань грдного вигодовування «Дар життя», яка присвячена 25 - річчю Ініціативи ВООЗ/ЮНІСЕФ

                                                           Матеріали конференції

8-10 квітня 2016 за підтримки Методично-організаційного моніторингового центру НДСЛ "ОХМАТДИТ" МОЗ України відбулась ІІ Всеукраїнська конференція з питань грудного вигодовування  «Дар життя», організована ГО «Асоціація свідомого батьківства».

Головною темою конференції стала визначна ювілейна дата – 25 років започаткування Ініціативи ВООЗ ЮНІСЕФ "Лікарня доброзичлива до дитини".

У конференції взяли активну участь консультанти з питань грудного вигодовування, медичні працівники, психологи, та активні мами з груп підтримки грудного вигодовування.

За три дні конференції її учасниками стали більше 200 спеціалістів у галузі грудного вигодовування. Було розглянуто 45 тем у вигляді доповідей та навчальних семінарів. 

Важливо відмітити, що серед доповідачів були спеціалісти Методично-організаційного моніторингового центру НДСЛ «ОХМАТДИТ», Київського центру підтримки грудного вигодовування, медичного центру Добробут-Дитинство, перинатального центру міста Дніпропетровськ, 1-го пологового будинку м. Києва, відділення інтенсивної терапії глибоко недоношених дітей НДСЛ «ОХМАТДИТ», перинатальні психологи та представники громадських організацій України й Молдови. 

На окрему увагу заслуговує досвід роботи НДСЛ «ОХМАТДИТ» із передчасно народженими дітьми за допомогою методу «Мама-Кенгуру», а також питання перебування батьків у відділеннях дитячої інтенсивної терапії.

Відбулась презентація навчальної програми для консультантів з питань грудного вигодовування «Путь консультанта», яка включає в себе можливості стаціонарної та дистанційної освіти. 

8 квітня – учасники ознайомились з важливими доповідями про найбільш очікувані та значимі на сьогодні теми з питань грудного вигодовування. Серед яких: презентації досліджень та опитувань, звіти про роботу державних центрів та установ, що підтримують грудне вигодовування, дискусії та діалоги.

9 квітня – продовження загальної програми, обговорення і тематичні презентації на важливі запити у практиці спеціалістів з питань грудного вигодовування:

10 квітня – ПРОФЕСІЙНА частина  конференції  - проведення  майстер-класів та семінарів.

Усі учасники конференції отримали подарунки та сертифікати. Ті, хто взяв участь у професійній частині , отримали сертифікати.

Створення загального простору для спілкування та обміну досвідом між лікарями та консультантами з питань грудного вигодовування є важливим!