Прес-конференція Фонду народонаселення ООН з приводу Всесвітнього дню боротьби зі СНІДом

Щорічно 1-го грудня - "Всесвітній день боротьби зі СНІДом" служить справі укріплення організованих зусиль у боротьбі з пандемією ВІЛ-інфекції та СНІДу, що розповсюджується всіма регіонами світу. Організовані зусилля направлені на укріплення загальної підтримки програм профілактики розповсюдження ВІЛ/СНІД, на організацію навчання й надання інформації у всіх аспектах ВІЛ/СНІД.

"Всесвітній день боротьби зі СНІДом" вперше відзначався 1-го грудня 1988 року після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров`я всіх країн пролунав заклик до соціальної терпимості й розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІДу.
 В усьому світі в цей день  говорять про СНІД, про те, яку загрозу людству несе глобальна епідемія. Можна згадувати та оплакувати тих, хто помер, або смертельно хворий, можна говорити про масштаби трагедії, про те, що, "Чума ХХ" в, а тепер вже і ХХІ ст. загрожуе існуванню людства
 
Червона стрічка стала загальновизнаним і популярним символом боротьби зі СНІДом та солідарності з тими, кого епідемія зачепила особисто. Форма стрічки - знак нескінченності існування СНІДу, щоб нагадати нам про те, що про цю хворобу необхідно замислюватися якомога частіше.

28 листопада 2012 року в УНІАН прошла прес-конференція Фонду народонаселенню ООН з приводу Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.

В Україні рівень розповсюдження ВІЛ-інфекції - один із найвищих у Європі. 

Про це заявила представник Фонду народонаселення ООН в Україні Нузхат Есан сьогодні на прес-конференції в УНІАН. За її словами, на 1 січня 2012 року в Україні зареєстровано 204 тис. 403 ВІЛ-інфікованих.

«Найбільш уразливі – молодь і підлітки. Вони схильні до того, щоб вести ризикований спосіб життя - вживання алкоголю, наркотиків сприяє цьому. Нам треба достукатися до молодих людей», - зазначила Н.Есан.

Вона наголосила, що молодь недостатньо поінформована про ризики для їхнього здоров’я, шляхи передачі ВІЛ та про інші інфекції, які передаються статевим шляхом, та методи профілактики.


Учасники прес-конференції також розповіли, що головними героями фільмів стали двоє студентів-журналістів, які досліджували проблему СНІДу в Україні. Їхніми співрозмовниками були лікарі, соціальні працівники, експерти, прості перехожі.«Більшість молодих людей вважають, що ця небезпечна хвороба їх не торкнеться. Тому ви вирішили запровадити проект щодо профілактики безпечної поведінки та запобігання СНІДу серед молоді. Створено серію фільмів для молоді, які призначені для поширення знань щодо ВІЛ-інфекції, безпечної поведінки, для формування толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих. Це дуже інноваційний підхід», - сказала Н.Есан, підкресливши, що 84% молодих людей користуються переважно інтернетом, тому й відео можна буде подивитися саме там.

Відео будуть доступні на сторінці Фонду народонаселення ООН в Україні у мережі Facebook, Youtube, а відеодиски поширюватимуться у Клініках, дружніх до молоді.

У свою чергу заступник генерального директора Національної дитячої спеціалізованої лікарні "ОХМАТДИТ" Лідія Романенко зазначила, що в Україні понад 100 Клінік, дружніх до молоді. За словами спеціаліста, ці спеціалізовані установи покликані надавати інформацію, забезпечувати професійний рівень надання послуг та консультувати щодо профілактики ВІЛ-інфекцій та інфекцій, що передаються статевим шляхом.

«Протягом 2012-2016 років у рамках виконання другої Програми допомоги Україні Фонд народонаселення надаватиме підтримку у поширенні медико-соціальних послуг, зокрема, у сільській місцевості», - наголосила Л.Романенко.

Де переглянути?

http://www.facebook.com/pages/Фонд-Народонаселення- ООН-в-Україні-UNFPA-Ukraine/237252636298886

http://www.youtube.com/channel/UCphVqGZu9TxX147scL62Y6A

www.unfpa.org.ua