3.06-7.06.2013р., м. Київ, семінар-тренінг «Принципи «дружнього підходу» при наданні медичної допомоги підліткам та молоді»

Відповідно до спільного плану дій щодо співпраці між Міністерством охорони здоров‘я України та Фондом Народонаселення ООН в Україні на 2013 рік, на виконання наказів МОЗ України від 02.06.2009 №382 «Про затвердження тимчасових стандартів надання медичної допомоги підліткам та молоді», від 02.06.2009 № 383 «Про удосконалення організації медичної допомоги підліткам та молоді» в м. Києві в період з 03 червня по 07 червня 2013 року було проведено семінар-тренінг «Принципи «дружнього підходу» при наданні медичної допомоги підліткам та молоді» з підготовки національних та регіональних тренерів.

З вітальним словом до учасників семінару-тренінгу  виступила Нузгад Ехсан -  Представник Фонду Народонаселення ООН в Україні.

Тренерська група:

Голоцван О.А. - доцент кафедри дитячих та підліткових захворювань НМАПО ім. П.Л. Шупика;

Анопрієнко О.В. - завідувач Центру медико-психологічної, соціально – реабілітаційної допомоги НДСЛ «ОХМАТДИТ»;

Шевчук С.Ф. - акушер-гінеколог Центру планування сім’ї Вінницької обласної лікарні ім. І.П. Пирогова;

Турчик З.В. - акушер-гінеколог Вінницького пологового будинку №1;

Романенко Л.В. - завідувач організаційно-методичного моніторингового Центру НДСЛ «ОХМАТДИТ».


Захід проведено у відповідності до  Керівництва для тренера з проведення семінару-тренінгу «Принципи  «дружнього підходу» при наданні медичної допомоги підліткам та молоді». За основу даного керівництва взяті матеріали посібників, розроблених та погоджених для використання МОЗ України в 2009 -2012 роках, а саме:

1. Орієнтаційна програма «Здоров’я підлітків», яка була адаптована в Україні, затверджена в 2009 році та рекомендована МОЗ України для використання в закладах охорони здоров’я, що надають медичні послуги підліткам та молоді та в вищих медичних навчальних установах до- і післядипломної освіти;

2. Посібник тренеру для проведення семінару-тренінгу «Розвиток ″дружніх до молоді″ служб охорони здоров'я», затвердженим МОЗ України в 2012 році та рекомендований для проведення семінарів-тренінгів МОЗ/ЮНІСЕФ для спеціалістів, що надають медико-соціальні послуги підліткам та молоді на принципах «дружнього підходу»;

3. Навчальний курс «Сучасні аспекти планування сім`ї та репродуктивного здоров`я», затвердженим МОЗ України в 2012 році та рекомендований для покращення знань та навичок медичних спеціалістів, які надають послуги з планування сім’ї та охорони репродуктивного здоров’я;

 4. Методичні рекомендації «Сучасні моделі надання медичної допомоги підліткам та молоді в різних клінічних ситуаціях», затверджені МОЗ України в 2013 році та рекомендовані для використання в роботі медичних працівників первинної ланки.

На семінарі підготовлено 30 тренерів, які будуть проводити навчання  широкого кола спеціалістів: лікарів, середнього медичного персоналу первинної ланки, центрів/відділень/кабінетів надання медичної допомоги підліткам та молоді (КДМ), центрів планування сім’ї та інших спеціалістів, що надають медико-соціальні послуги підліткам.

В рамках семінару відбулась презентація  Методичних рекомендацій «Сучасні моделі надання медичної допомоги підліткам та молоді в різних клінічних ситуаціях», що адаптовано робочою групою Міністерства охорони здоров’я України відповідно до посібника “Adolescent Job Aid” розробленого та рекомендованого Всесвітньою організацією охорони здоров’я. МР підготовлено за сприяння Фонду народонаселення ООН в Україні та Бюро ВООЗ в Україні та видано в Україні вперше.