Прес-конференція: «Презентація результатів дослідження ЮНІСЕФ щодо рівня тестування на ВІЛ серед підлітків в Україні»
28 травня, об 11.00 у прес-центрі Українського національного інформаційного агентства Укрінформ (2 поверх) відбулася прес-конференція на тему: «Презентація результатів дослідження ЮНІСЕФ щодо рівня тестування на ВІЛ серед підлітків в Україні».
Організатор - Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).
Запрошені: Юкіе Мокуо - голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні; Хосе Роман Леон Лора - керівник ІІ відділу програм допомоги Представництва ЄС в Україні; Олена Єщенко - в.о. голова Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань; Катерина Сергєєва - соціальний працівник ВГЦ «Волонтер»; Ольга Балакірєва - голова правління Українського інституту соціальних досліджень ім. Олександра Яременка.
Підсумкові матеріали:
В Україні лише 28% молоді обізнані про шляхи передачі ВІЛ - дослідження
Трохи більше чверті української молоді поінформовані про шляхи передачі ВІЛ.
Такі дані дослідження, здійсненого протягом 2012-2013 років в Україні, оприлюднила голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Юкіе Мокуо під час прес-конференції в Укрінформі.
«Дані про рівень тестування серед молоді України дуже вразливі - лише 10% молодих людей пройшли тестування на ВІЛ і лише 28% молодих людей мають правильну інформацію про способи передачі та способи перешкоджання передачі ВІЛ статевим шляхом», - сказала Мокуо. Вона додала, що порівнюючи рівень обізнаності серед  дівчат і хлопців, серед хлопців цей рівень удвічі нижчий. За її словами, однією із причин, чому молодь не приходять перевірятися, є  негативне ставлення до самої процедури перевірки на ВІЛ.
Як зазначила, голова правління Українського інституту соціальних досліджень ім. Олександра Яременка Ольга Балакірєва, одним із значних бар'єрів у наданні якісних послуг з консультування та тестування на ВІЛ є упереджене ставлення фахівців до тестування підлітків, зокрема, які входять до групи ризику. «Зокрема, зафіксовано, що 23 відсоткам респондентів не сказали, що в підлітка є право відмовитися від тестування, 17 відсотків зазначили, що в них не спитали дозволу на проведення тестування», - сказала Балакірєва.
Вона додала, що 34% респондентів зазначили, що тест на ВІЛ не був анонімним, 30% респондентів - не отримали консультування перед тестом, а 27% не отримали післятестового консультування. «Порушуються права підлітків, їх право відмовитися від тестування, їх право не повідомляти батьків або отримувати згоду батьків на тестування», - наголосила Балакірєва.
Соціальний працівник ВГЦ "Волонтер" Катерина Сергєєва розповіла, що громадський центр спільно з ЮНІСЕФ працюють над підвищенням рівня  обізнаності підлітків про ВІЛ, зміною їх ризикованої поведінки, а також намагаються мотивувати до проходження тестування на ВІЛ шляхом впровадження просвітницької кампанії «Протестуйся на ВІЛ» серед підлітків та молоді.
«Ми розробляємо інформаційні матеріали: буклети і плакати, щоб молоді люди, підлітки задумались над проблемою ВІЛ  і проходили тестування», - сказала Сергєєва.