Круглий стіл: комплексний підхід щодо профілактики та зниження ризикової поведінки серед підлітків та молоді Дарницького району м. Києва

26 лютого 2016 року в актовій залі на базі КНП «КДЦ дитячий Дарницького району м. Києва» відбулося засідання круглого столу «Комплексний підхід щодо профілактики та зниження ризикової поведінки серед підлітків та молоді Дарницького району м. Києва». 

Мета даного заходу – координація дій установ та організацій щодо розробки та реалізації заходів направлених на заміну ризикованої моделі поведінки на відповідальну, серед підлітків та молоді Дарницького району.

В роботі круглого столу взяли участь директор КНП «КДЦ дитячий Дарницького району м. Києва» та керівник Київського міського організаційно-методичного центру з впровадження галузевої програми «Підтримка грудного вигодовування дітей в Україні» та розвитку «Клінік, дружніх до молоді» м. Києва - Коляда Олена Олексіївна; Директор центру сім’ї Дарницького району – Костюк Наталія Іванівна; завідувач відділенням медичної допомоги підліткам та молоді «Клініки, дружньої до молоді» Дарницького району – Баєва Наталія Германівна та медичний персонал відділення; представники Дарницького районного в місті Києві Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді ; Центру сім’ї Дарницького району; Служби у справах дітей та управління у справах сім’ї , молоді та спорту Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації; благодійної організації «Фонд «Асперн»; представники освіти, культури, громадських організацій.

З вітальним словом до присутніх звернулася директор КНП «КДЦ дитячий Дарницького району м. Києва» - Коляда О.О. В її промові прозвучали питання щодо медико-соціальних проблем молоді, участі у суспільному житті та рекомендації для запобігання та подолання кризових явищ молодих українців. 

Директор Центру сім’ї Дарницького району - Костюк Наталія Іванівна наголосила, що тільки спільними зусиллями можна знизити негативні явища серед молоді, популяризувати здоровий спосіб життя та мінімізувати ризики, які притаманні в молодому віці.

Завідувач відділенням медичної допомоги підліткам та молоді «Клініки, дружньої до молоді» - Баєва Н.Г. презентувала політику та принципи роботи відділення, основними з яких є доступність, доброзичливість, довіра, конфіденційність, анонімність. Щоб вплинути на поведінку молоді, необхідні зусилля самої людини, сім’ї та суспільства. А досягти цього можна лише шляхом перебудови системи освіти та виховання молоді, набуття знань, що дозволяють їй здійснювати гармонійний розвиток згідно умов сьогодення. Одним із пріоритетів розвитку медичної допомоги дітям та молоді є створення мережі «Клінік, дружніх до молоді». Це заклади, які надають медико-соціальну та психологічну допомогу дітям та підліткам на основі дружнього підходу, рекомендованого Всесвітньою організацією охорони здоров’я, Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ).

В рамках круглого столу присутні внесли свої пропозиції по координації зусиль з профілактики та зниженню ризикової поведінки серед підлітків та молоді Дарницького району. Насамперед, більш активне залучення школярів до групових форм роботи – відвідування клубу « Для Тебе» на базі «Клініки, дружньої до молоді», спільна організація та проведення тренінгів за потребою з залученням фахівців відділення.

По закінченню зустрічі гості відвідали відділення медичної допомоги підліткам та молоді «Клініка, дружня до молоді» та обмінялися контактами.