З 2 по 4 листопада у Львові відбувся семінар-тренінг «Надання медичних послуг підліткам та молоді на принципах «дружнього підходу»

З 2 по 4 листопада у Львові відбувся семінар-тренінг «Надання медичних послуг підліткам та молоді на принципах «дружнього підходу»

Мета семінару-тренінгу: підготовка спеціалістів КДМ з надання медичної допомоги підліткам та молоді на принципах «дружнього підходу». Семінар було проведено за підтримки Дитячого Фонду ООН ЮНІСЕФ.

Проводили  семінар-тренінг: Анопрієнко О.В., Веренич В.І., Кучеренко Л.Р.
Координатор: Мешкова О.М.

Учасниками семінару були медичні працівники: гінекологи, дерматологи,  педіатри, практичні психологи, сімейні лікарі, медичні сестри, медичні реєстратори та викладачі Вищих навчальних закладів. Всього були присутніми 31 учасників із Волинської, Житомирської, Закарпатської, Івана-Франківської, Львівської, Одеської областей.  

В ході проведення семінару-тренінгу були охоплені теми щодо принципів роботи КДМ, особливості підліткового віку, ризикової поведінки підлітків та молоді щодо ВІЛ/СНІД, непланованої вагітності, вживання ПАР, зміни ризикової поведінки на свідому, проведення  консультування з  ДКТ.

Більшість учасників вперше проходили навчання  на семінарі-тренінгу.

В процесі роботи учасники обмінювались досвідом роботи та були активні.  Особливий професійний інтерес викликало ознайомлення з  досвідом роботи Центру медико-соціальної допомоги дітям та молоді «Діалог» КЗ Львівської обласної Ради "Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр".    

Також  професійний інтерес визвали питання профілактики ВІЛ інфекції серед підлітків та молоді та проблемні питання  консультування підлітків з ДКТ, ризикової поведінки підлітків. Серед учасників було багато фахівців, які безпосередньо проводять тестування з ДКТ у підлітків груп ризику. Учасники визначили, що  навчання на  семінарах-тренінгах  дають  ефективні навички спілкування з підліткам, розширюють знання  в  питаннях профілактики та  формують у фахівця практичні навички роботи з цільовою групою підлітків.