23-27 січня 2017р. в м. Сєвєродонецьку Луганської області відбувся семінар тренінг за 5-денною модульною програмою «Принципи «дружнього підходу» при наданні медичної допомоги підліткам та молоді».

 

23-27 січня 2017р. в м. Сєвєродонецьку Луганської області проведено семінар тренінг за 5-денною модульною програмою "Принципи "дружнього підходу" при наданні медичної допомоги підліткам та молоді".

 

 

Проведення тренінгу стало можливим завдяки підтримки Фонду Народонаселення ООН в Україні.

 

 http://kdm-ldd.org.ua/uploads/files/1486028058Северодонецк_тренинг_21-27 января 2017_1.JPG

Семінар-тренінг проводили: Голоцван О.А., Романенко Л.В., Анопрієнко О.В., Веренич В.І.

http://kdm-ldd.org.ua/uploads/files/1486028071Северодонецк_тренинг_21-27 января 2017_2.JPG

Мета семінара-тренінга: Інтеграція медико-соціальної допомоги (на основі "дружнього підходу") до медичних установ первинної ланки.

Завдання:

Надати інформацію:

  • Клініки дружні до молоді
  • Психофізіологічні особливості підліткового віку
  • Наслідки ризикованої поведінки підлітків - вагітність інфікування ІПСШ та ВІЛ, вживання ПАР
  • Профілактика гендерного насильства в молодіжному середовищі
  • ДКТ - алгоритм дій
  • Сучасні методи планування сім"ї

http://kdm-ldd.org.ua/uploads/files/1486028081Северодонецк_тренинг_21-27 января 2017_3.JPG

Тренінг відкрили: заступник директора Департаменту охорони здоров"я Луганської ОДА Карпенко І.М., представник ФНООН в Луганській області А. Висотська та команда тренерів.

http://kdm-ldd.org.ua/uploads/files/1486028091Северодонецк_тренинг_21-27 января 2017_4.JPG

На тренінгу були присутні 35 осіб - фахівці сімейної медицини, педіатри, акушери-гінекологи, середній медичний персонал закладів охорони здоров"я м. Сєвєродонецька, Лисичанська і районів Луганської області (Попаснянський, Рубіжанський, Станично-Луганський, Старобільський, Білокуракинський, Сватівський, Марківський, Біловодський, Троїцький, Міловський, Кремінський, Новоайдарський).

В процесі проведення семінару-тренінгу було виявлено, що учасники практично нічого не знали про роботу КДМ ні в країні, ні в Луганській області. Для більшості учасників такі теми, як консультування з питань зміни поведінки, гендерне насильство, також були нової. Учасники отримали можливість усвідомити такі поняття, як: гендерна ідентифікація, статева і гендерна ролі, гендерна стигматизація і дискримінація, гендерне насильство. Особливий інтерес викликали поняття - гендерні стереотипи та міфи.

При підведенні підсумків учасники відзначили високий професіоналізм всіх тренерів, доброзичливу обстановку на тренінгу і відмінну організацію всіх днів роботи, яку здійснювали представниці БФ «Здоров"я жінок і планування сім"ї».

Присутні на тренінгу організатори охорони здоров"я відзначили, що будуть продовжувати впроваджувати принципи ефективного консультування і створювати кабінети - КДМ.

Учасники відзначили, що необхідно постійно підвищувати рівень професійних компетенцій, передавати знання та навички своїм колегам. Багато учасників попросили надати їм можливість отримувати відповідні інформаційні матеріали для фахівців первинної ланки, які надають медичні послуги цільовій групі.