ПРО ЦЕНТР

Методично – організаційний навчально-ресурсний центр Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» МОЗ України

Основною метою діяльності Центру є:

 • організаційно-методичний супровід ISO 9001:2015 в Лікарні;
 • організаційний супровід здобуття загальної середньої освіти учнями, які перебувають на стаціонарному лікуванні на підставі договору про співпрацю між НДСЛ «Охматдит» МОЗ України та закладом освіти;
 • методичне забезпечення, моніторинг, оцінка та координація діяльності органів та закладів охорони здоров’я стосовно роботи регіональних методично – організаційних моніторингових центрів щодо впровадження та розвитку Програм, направлених на охорону здоров‘я дітей та матерів, в тому числі Розширеної Ініціативи «Лікарня, доброзичлива до дитини» та Центрів (відділень) медико — соціальної допомоги дітям та молоді «Клініка, дружня до молоді» та ін.
 • участь в розробці національних нормативних документів з питань подальшого розвитку Програм, направлених на охорону здоров‘я дітей та матерів в Україні;
 • співпраця з міжнародними агенціями; пошук грантів та їх супровід.

Основними завданнями Центру є:

 1. Організаційно – методичний супровід ISO 9001:2015
 2. Здійснення контролю виконання вимог системи управління якістю ISO 9001:2015 в Лікарні.
 3. Навчання та підготовка співробітників лікарні з питань менеджменту системи якості, навчання медичних сестер.
 4. Організаційний супровід здобуття загальної середньої освіти учнями, які перебувають на стаціонарному лікуванні на підставі договору про співпрацю між НДСЛ «Охматдит» МОЗ України та закладом освіти
 5. Здійснення методично-організаційної роботи та проведення моніторингу і оцінки щодо впровадження проектів з проблем охорони здоров‘я дітей та матерів (Розширена Ініціатива «Лікарня, доброзичлива до дитини», розвиток «дружніх до молоді» медико – соціальних послуг).
 6. Створення та постійне поновлення реєстрів (банку даних): регіональних методично – організаційних моніторингових центрів; закладів охорони здоров’я сертифікованих відповідно до статусу «Лікарня, доброзичлива до дитини»; Центрів (відділень, кабінетів) медичної допомоги підліткам та молоді – «Клініка, дружня до молоді»; національних та регіональних тренерів з Програм направлених на охорону здоров’я матерів та дітей; спеціалістів з оцінки та переоцінки закладів охорони здоров’я на відповідність статусу «Лікарня, доброзичлива до дитини» та «Клініка, дружня до молоді».
 7. Надання організаційно – методичної допомоги територіальним органам охорони здоров’я, Регіональним методично–організаційним моніторинговим центрам, в тому числі, з питань підготовки закладів охорони здоров’я до сертифікації на відповідність статусу «Лікарня, доброзичлива до дитини» та «Клініка, дружня до молоді» та з питань впровадження проектів з проблем охорони здоров‘я дітей та матерів.
 8. Планування та узгодження з МОЗ України заходів щодо впровадження та розвитку Програм, направлених на охорону здоров’я матерів та дітей.
 9. Планування та узгодження з МОЗ України оцінки\переоцінки закладів охорони здоров’я на відповідність статусу «Лікарня, доброзичлива до дитини» та «Клініка дружня до молоді». Участь в проведенні вказаної сертифікації.
 10. Підготовка матеріалів до засідань Координаційних Рад МОЗ України.
 11. Організація навчання та підготовки спеціалістів з Програм, направлених на охорону здоров’я матерів та дітей.
 12. Щорічне надання до МОЗ України результатів аналізу, моніторингу та показників діяльності регіональних Центрів.
 13. Вивчення та поширення міжнародного досвіду щодо впровадження Програм та проектів з питань охорони здоров‘я дітей та матерів.
 14. Співпраця з міжнародними агенціями щодо впровадження та розвитку проектів з проблем охорони здоров‘я дітей та матерів та з громадськими організаціями, які опікуються питаннями здоров‘я дітей та матерів, в тому числі сприяють підтримці грудного вигодовування та розвитку «дружніх до молоді» медико–соціальних послуг. Пошук грантів та їх супровід.

НАШІ ПАРТНЕРИ

Представництво ВОЗ в Україні
Дитячий Фонд ООН/ЮНІСЕФ в Україні
Молочні ріки України
Благодійний фонд
Здоров’я жінки і планування сім’ї