ВСЕСВІТНІЙ ТИЖДЕНЬ ПІДТРИМКИ ГРУДНОГО ВИГОДОВУВАННЯ-2021

Home / Новини ЛДД / ВСЕСВІТНІЙ ТИЖДЕНЬ ПІДТРИМКИ ГРУДНОГО ВИГОДОВУВАННЯ-2021

 

Щорічна світова акція під назвою «Всесвітній Тиждень підтримки грудного вигодовування» започаткована у 1992 році, коли була прийнята Інночентійська декларація про захист, заохочення та підтримку грудного вигодовування.

Щороку Всесвітній альянс за грудне вигодовування (WABA) проголошує початок кампанії, яка має назву «Всесвітній Тиждень підтримки грудного вигодовування» та оголошує девіз Тижня.

Проходить ця акція під егідою WABA — Міжнародного Союзу, що об’єднує організації та приватних осіб, які вірять у право матері на годування дитини грудьми і право дитини харчуватися материнським молоком. Ця організація присвячує свою роботу захисту, освіті і підтримці цих прав. WABA працює в тісному співробітництві з ЮНІСЕФ.

Всесвітня акція «Тижня підтримки грудного вигодовування» була задумана як один із стратегічних методів популяризації та підтримки природного вигодовування дітей, для пожвавлення і відновлення, в умовах втраченої традиції — годувати діток грудьми.

Різні організації, що підтримують традиційне природне грудне вигодовування проводять різні заходи для привернення уваги широкої громадськості до даної проблеми. Проводяться роз’яснювальні лекції для вагітних жінок, матерів-годувальниць, для персоналів пологових будинків та ін. За участю засобів масової інформації з’являються репортажі, замітки про користь і необхідність природного вигодовування.

В Україні підтримка грудного вигодовування була започаткована  у 1995 році. З 2001 року розпочата сертифікація закладів охорони здоров’я   на відповідність критеріям ВООЗ та ЮНІСЕФ «Лікарня, доброзичлива  до дитини».

З 2004 року в закладах системи охорони здоров’я України,  де отримують медичну допомогу матері і діти, впроваджується Розширена Ініціатива ВООЗ та ЮНІСЕФ «Лікарня, доброзичлива до дитини».

Ключові компоненти Розширеної Ініціативи ВООЗ та ЮНІСЕФ «Лікарня, доброзичлива до дитини» із запровадженням підходів, доброзичливих до дитини, матері і всієї родини — є невід’ємною частиною правової та політичної бази України у сфері охорони материнства  і дитинства.

З 01 по 07 серпня 2021 року одночасно з Всесвітнім Тижнем та на виконання  наказу МОЗ України від 28.10.2011 року № 715   «Про подальше впровадження Розширеної Ініціативи «Лікарня, доброзичлива до дитини», буде проведено Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування під девізом:

«Захист грудного вигодовування: спільна відповідальність»

У вересні 2015 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила  Цілі Сталого Розвитку – показники майбутнього міжнародного розвитку, які діятимуть в період з 2015 по 2030 рік і нараховують 17 глобальних цілей задля подолання бідності, викорінення нерівності та несправедливості. З 2016 року WABA започаткувала 15-річний план по здійсненню цілей сталого розвитку шляхом пов’язування кожної з таких цілей з грудним вигодовуванням.

Метою Всесвітнього Тижня-2021 є акцентування уваги громадськості на цінності грудного вигодування та популяризація здорового способу життя.

Відповідно до плану заходів Всеукраїнського тижня підтримки грудного вигодовування: «Захист грудного вигодовування: спільна відповідальність» в Україні медичними працівниками за участі громадських організацій будуть проведені он-лайн круглі столи, виступи в ЗМІ та інші дистанційні заходи з метою підтримки грудного вигодування та популяризації здорового способу життя.

Діючи разом, підтримаємо батьків та створимо умови для грудного вигодовування сьогодні і для майбутніх поколінь!

 

 

 

 


Детальніше: